Asociația Așchiuță 2003 ©  Link

Evenimente la Aschiuta

PETRECERI ANIVERSARE

Cel mai frumos moment din viața ta nu trece neobservat la Așchiuță. Spune doar ce personaj dorești  și Așchiuță îl aduce pentru tine!

ZIUA COPIILOR

Așchiuță petrece împreună cu toți copiii lui si personaje îndrăgite de copii, de 1 IUNIE!

ZIUA MĂMICILOR

O așteptăm cu dragoste și ne pregătim să-i mulțumim în felul nostru!

Organizam activități dedicate mamelor (expoziții, concursuri, creație)

INTALNIRE INTERACTIVA CU SPIRIDUSII MOSULUI

La Așchiuță vine cu tolba plină și....MOŞ CRĂCIUN! Cum știe el să vină la noi? Simplu! Îi scriem o scrisoare  împreună cu Spiridușii lui!

PRIMIM COLINDATORI

Părintele paroh Nicolae, împreună cu colindătorii din parohia dumnealui, în fiecare an ne ajută să înţelegem taina sfântă a colindelor de Crăciun

SERBARI DE CRACIUN SI SFARSIT DE AN SCOLAR

Emoțiile ne cuprind de fiecare data când îl așteptam pe Moș Crăciun si când așteptam Vacanta de vara!

Ne pregătim cum știm noi mai bine ne invitam părinții si bunicii sa ne vadă!

ACTIUNI CARITABILE

Cu Așchiuță învățăm să fim mai buni. Am renunțat la jucăria preferată pentru a aduce bucurie copiilor din centre de plasament, spitale ….

Învățăm să fim CETĂŢENI EUROPENI!  La noi, la Așchiuță, vin voluntari din tarile Uniunii Europene  care aduc cu ei aspecte semnificative din cultura țărilor lor.

EDUCATIE FINANCIARA

Sigur că este o mare bucurie când părinții ne cumpără ceva. Dar, la Așchiuță învățăm că cea mai mare bucurie este atunci când ne putem cumpăra singuri lucrul dorit. Aici învățăm ce înseamnă “banul muncit “. Cum? Prin activități ANTREPRENORIALE. Iată cum:

VIZITA LA SCOALA

Suntem grupa mare, deci VIITORI ŞCOLARI!  Încă de pe acum ne pregătim pentru școală, vizităm școala, facem activități comune cu școlarii care ne împărtășesc din experiența lor.

ACTIVITATI INTERACTIVE CU PARINTII

La Așchiuță suntem o familie. Deci, mami şi tati vin să se joace împreună cu noi!

La Așchiuță nu trece  neobservat nici un EVENIMENT!

VACANTA DE VARA

După toate acestea, se apropie VACANŢA DE VARĂ